ΕΛΛΗÎΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΑΥΤΟΔΙΟΙΚΗΣΗ
ÎΟΤΙΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ
ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΕÎΟΤΗΤΑ
ΚΑΡΠΑΘΟΥ – ΚΑΣΟΥ
Â
ΚάÏπαθος 26/08/2014
ΟλοκληÏώνοντας σε λίγες μÎÏες τη δωδεκάχÏονη θητεία μου στη θÎση του ΕπάÏχου ΚαÏπάθου – Κάσου, όπου βÏÎθηκα με την ελεÏθεÏη βοÏληση του ΚαÏÏ€Î±Î¸Î¹Î±ÎºÎ¿Ï ÎºÎ±Î¹ του Κασιώτικου Î»Î±Î¿Ï Î¿ οποίος με εξÎλεξε ÎομαÏχιακό και εν συνεχεία ΠεÏιφεÏειακό ΣÏμβουλο για Ï„ÎσσεÏεις συνεχείς αυτοδιοικητικÎÏ‚ πεÏιόδους, αισθάνομαι την ανάγκη να ευχαÏιστήσω από την καÏδιά μου όλα τα ΜΜΕ της πεÏιοχής με τους οποία συνεÏγάστηκα αÏμονικά στο χÏονικό αυτό διάστημα. .
ΑπÎÏχομαι απόλυτα ικανοποιημÎνος για το ÎÏγο που επιτελÎστηκε και για το γεγονός ότι αποχωÏÏŽ Ï€Ïος το παÏόν από την τοπική πολιτική σκηνή, όχι γιατί αποδοκιμάστηκα εκλογικά από τους πολίτες της ΠεÏιφεÏειακής Ενότητάς μας οι οποίοι με τίμησαν με τη ψήφο τους για άλλη μια φοÏά, αλλά μόνο και μόνο εξαιτίας των Ï€Ïονοιών του ισχÏοντος ÎµÎºÎ»Î¿Î³Î¹ÎºÎ¿Ï Î½ÏŒÎ¼Î¿Ï… που δίνει την ÎδÏα στον πλειοψηφίσαντα στις μονοεδÏικÎÏ‚ ΠεÏιφεÏειακÎÏ‚ Ενότητες συνδυασμό ασχÎτως αποτελÎσματος.
ΕÏχομαι, Ï„Îλος, κάθε επιτυχία στο απ’ εδώ και Ï€ÎÏα ÎÏγο όλων σας.
Μ’ εκτίμηση
ΈπαÏχος ΚαÏπάθου – Κάσου.
Μιχάλης ΕÏωτόκÏιτος