ΑÎΑΚΟΙÎΩΣΗ – ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ
Το Διοικητικό ΣυμβοÏλιο της Αδελφότητας Ολυμπιτών ΚαÏπάθου «Η ΔΗΜΗΤΡΑ», καλεί τα μÎλη του Σωματείου να λάβουν μÎÏος στην ετήσια τακτική Γενική ΣυνÎλευση που θα Ï€Ïαγματοποιηθεί την ΚυÏιακή, 8 ΜαÎου 2022, στις 11:00 Ï€.μ., στα γÏαφεία της Αδελφότητας επί της Î¿Î´Î¿Ï Î£Ï€Ï…Ïίδωνος ΤÏικοÏπη 69α στην Καλλίπολη. Εδώ Ï€ÏÎπει να διευκÏινίσουμε ότι η απόφαση για την διεξαγωγή της Γενικής ΣυνÎλευσης τον Μάιο και όχι για τα Ï„Îλη ΜαÏτίου όπως οÏίζει το Καταστατικό της Αδελφότητας, πάÏθηκε ομόφωνα ώστε να Ï€ÏαγματοποιηθοÏν όλες οι διαδικασίες σε πεÏιβάλλον ασφάλειας ÏστεÏα και από την αποκλιμάκωση της πανδημίας του κοÏωνοϊοÏ.
Η Γενική ΣυνÎλευση συγκαλείται σÏμφωνα με το Κεφάλαιο Ε’ άÏθÏο 12 και το Κεφάλαιο Ζ’ άÏθÏα 22-25 του καταστατικοÏ, με τα ακόλουθα θÎματα ημεÏήσιας διάταξης:
– Διοικητικός & Οικονομικός Απολογισμός Δ.Σ. πεÏιόδου ΣεπτεμβÏίου ‘20 – ΑπÏιλίου ‘22.
– Ανάγνωση και ÎγκÏιση Îκθεσης Ελεγκτικής ΕπιτÏοπής.
– Εκλογή ΕφοÏευτικής ΕπιτÏοπής.
– ΔιενÎÏγεια ΑÏχαιÏεσιών.
Σε πεÏίπτωση που δεν υπάÏξει απαÏτία, η Γενική ΣυνÎλευση θα Ï€Ïαγματοποιηθεί την αμÎσως επόμενη ΚυÏιακή, 15 ΜαÎου 2022, χωÏίς καμία μεταβολή σε ότι αφοÏά στο χÏόνο, στον τόπο και στην ημεÏήσια διάταξη. Σχετικά με την ημεÏομηνία υποβολής των υποψηφιοτήτων των συμπατÏιωτών που επιθυμοÏν να συμμετάσχουν στο επόμενο ΔΣ, αυτή θα είναι μÎχÏι τις 30 ΑπÏιλίου 2022, όπως οÏίζει το άÏθÏο 23 του ÎšÎ±Ï„Î±ÏƒÏ„Î±Ï„Î¹ÎºÎ¿Ï Ï„Î·Ï‚ Αδελφότητας.
Ο Î ÏόεδÏος – ΓεώÏγιος Î. ΔιακογεωÏγίου
Ο Γεν. ΓÏαμματÎας – ΓεώÏγιος Î. Αναστασιάδης